Jos kaipaat lisätietoja tutkimuksistamme tai palveluistamme työnantajille, ota yhteyttä – meillä on yli 150 Employer Branding asiantuntijaa valmiina auttamaan!

 

Tässä päätoimisesti Suomalaisten organisaatioiden kanssa työskentelevien yhteystiedot:

 

Mika Sallinen

Country Manager

mika.sallinen@universumglobal.com| Linkedin  | +358 40 52 79149

 

Universumin ensisijaiset asiantuntijat asiakkaillemme Suomessa

 

Olli-Pekka Kaleva

Key Account Manager

olli-Pekka.kaleva@universumglobal.com | +358 74 32 510

 

Advisory

 

Maria Vesanen

Senior Consultant

maria.vesanen@universumglobal.com |  Twitter Linkedin

 

Stefan Müller-Nedebock

Global Director of Consulting

stefan.mueller-nedebock@universumglobal.com | Linkedin

 

 

Aktivointi (viestintä)

Nina Kinck

Senior Strategist, Activation Finland

nina.kinck@universumglobal.com | Linkedin 

 

Anna Mulari

Junior Project Manager, Activation Finland

anna.mulari@universumglobal.comLinkedin 

 

Analytiikka

Jelena Falchi

Jelena Falchi

Research Project Manager, Finland & Sweden

jelena.falchi@universumglobal.com | Linkedin

 

Blogista poimittua

Tämän takia työnantajabrändiä ei kannata jättää huomioimatta

Tämän takia työnantajabrändiä ei kannata jättää huomioimatta

Posted by on Jan 14, 2019 in Employer Branding | No Comments
Toiset ovat sitä mieltä, että työnantajabrändäys on merkityksetöntä, tai siihen panostaminen lykätään hamaan tulevaisuuteen (jos edes sinne). Heiltä on valitettavasti jäänyt huomaamatta se tosiasia, että itse asiassa kaikilla työnantajilla on [...]
Yksilöllisyyden ja joustavuuden merkitys tulevaisuudessa

Yksilöllisyyden ja joustavuuden merkitys tulevaisuudessa

Posted by on Dec 27, 2018 in Employer Branding | No Comments
Tulevaisuuden työntekijät ovat tärkeä kohderyhmä nykypäivän työnantajille, ja yksilöllistäminen ja joustavuus vaikuttavat merkittävästi kohdeyleisöön. Muun muassa tästä kirjoittaa Universumin Hieronymus Rony Lutz työnantajabrändäystä koskevassa kirjassaan. Ihmiset eivät työnhakijoina tai työntekijöinä [...]
Podcast Mika Sallinen kanssa

Podcast Mika Sallinen kanssa

Posted by on Dec 5, 2018 in Employer Branding | No Comments

Maajohtajamme Mika Sallinen kävi keskustelemassa Aki Ahlrothin kanssa strategisesta työnantajakuvatekemisestä Duunitorin podcastissa. Kuuntele esim. mitä mieltä Mika on työnantajakuvan asemasta johtoryhmissä ja kenen työnantajakuvaa hän fanittaa.