Jos kaipaat lisätietoja tutkimuksistamme tai palveluistamme työnantajille, ota yhteyttä – meillä on yli 150 Employer Branding asiantuntijaa valmiina auttamaan!

 

Tässä päätoimisesti Suomalaisten organisaatioiden kanssa työskentelevien yhteystiedot:

 

Mika Sallinen

Country Manager

mika.sallinen@universumglobal.com| Linkedin  | +358 40 52 79149

 

Universumin ensisijaiset asiantuntijat asiakkaillemme Suomessa

 

Olli-Pekka Kaleva

Key Account Manager

olli-Pekka.kaleva@universumglobal.com | +358 74 32 510

 

Advisory

 

Maria Vesanen

Senior Consultant

maria.vesanen@universumglobal.com |  Twitter Linkedin

 

Stefan Müller-Nedebock

Global Director of Consulting

stefan.mueller-nedebock@universumglobal.com | Linkedin

 

 

Aktivointi (viestintä)

Nina Kinck

Senior Strategist, Activation Finland

nina.kinck@universumglobal.com | Linkedin 

 

Anna Mulari

Junior Project Manager, Activation Finland

anna.mulari@universumglobal.comLinkedin 

 

Analytiikka

Jelena Falchi

Jelena Falchi

Research Project Manager, Finland & Sweden

jelena.falchi@universumglobal.com | Linkedin

 

Blogista poimittua

Näin erotut työnantajana – 6 parasta strategiaa 

Näin erotut työnantajana – 6 parasta strategiaa 

Posted by on Mar 28, 2019 in Employer Branding | No Comments
Kun kilpailu markkinoiden parhaasta osaamisesta kiihtyy, kaikki työnantajat hiovat työnantajabrändiään ollakseen se paras valinta. Mutta kuten kaikessa markkinoinnissa, seurauksena on usein pelkkää monotonista meteliä, kun kaikki rummuttavat samoista asioista. Miten [...]
7 TAPAA TUHOTA TYÖNANTAJAKUVASI – MITEN TAPAT TYÖNANTAJAKUVASI

7 TAPAA TUHOTA TYÖNANTAJAKUVASI – MITEN TAPAT TYÖNANTAJAKUVASI

Posted by on Jan 29, 2019 in Employer Branding | No Comments

    Me Universumilla käytämme paljon aikaa siihen, että me autamme kumppaneitamme rakentamaan ja muokkaamaan työnantajakuvaansa. Työ on aina antoisaa ja molempia osapuolia kehittävää. Meillä on kuitenkin suurempi missio: haluamme […]

7 TAPAA TUHOTA TYÖNANTAJAKUVASI – ÄLÄ OSALLISTA BRÄNDITIIMIÄ

7 TAPAA TUHOTA TYÖNANTAJAKUVASI – ÄLÄ OSALLISTA BRÄNDITIIMIÄ

Posted by on Jan 29, 2019 in Employer Branding | No Comments

    Jos haluat tuhota yrityksesi työnantajakuvan heti alkuunsa, varmista, että rekrytointi- ja HR-tiiminne saavat vietyä työnantajalupauksen (EVP) ja luovan kehityksen mahdollisimman pitkälle, ennen kuin esittelette ne yrityksenne viestintä- ja […]