Jos kaipaat lisätietoja tutkimuksistamme tai palveluistamme työnantajille, ota yhteyttä – meillä on yli 150 Employer Branding asiantuntijaa valmiina auttamaan!

 

Tässä päätoimisesti Suomalaisten organisaatioiden kanssa työskentelevien yhteystiedot:

 

Mika Sallinen

Country Manager

mika.sallinen@universumglobal.com| Linkedin  | +358 40 52 79149

 

Universumin ensisijaiset asiantuntijat asiakkaillemme Suomessa

 

Olli-Pekka Kaleva

Key Account Manager

olli-Pekka.kaleva@universumglobal.com | +358 74 32 510

 

Advisory

 

Maria Vesanen

Senior Consultant

maria.vesanen@universumglobal.com |  Twitter Linkedin

 

Stefan Müller-Nedebock

Global Director of Consulting

stefan.mueller-nedebock@universumglobal.com | Linkedin

 

 

Aktivointi (viestintä)

Nina Kinck

Senior Strategist, Activation Finland

nina.kinck@universumglobal.com | Linkedin 

 

Anna Mulari

Junior Project Manager, Activation Finland

anna.mulari@universumglobal.comLinkedin 

 

Analytiikka

Jelena Falchi

Jelena Falchi

Research Project Manager, Finland & Sweden

jelena.falchi@universumglobal.com | Linkedin

 

Blogista poimittua

EVP:llä vai ilman, kuinka rakentaa työnantajakuvaa strategisesti?

EVP:llä vai ilman, kuinka rakentaa työnantajakuvaa strategisesti?

Posted by on Oct 29, 2018 in Employer Branding | No Comments
Työnantajakuvan kehittäminen on yhä useamman yrityksen agendalla, eikä syyttä. Kilpailu parhaista osaajista on kovaa, ja huoli avainosaajien löytämisestä on hiipinyt jo toimistusjohtajienkin pöydälle. PWC:n vuosittaisen tutkimuksen mukaan 38 % toimitusjohtajista [...]
4 ominaisuutta, joita opiskelijat arvostavat eniten työnantajissa

4 ominaisuutta, joita opiskelijat arvostavat eniten työnantajissa

Posted by on Oct 22, 2018 in Employer Branding | No Comments
Haluatko tietää, mitä ominaisuuksia nuoret lahjakkuudet arvostavat työnantajissa? Universum tutki osana tuoretta Universum Talent Survey 2018 -opiskelijakyselyään, mikä tekee työnantajasta houkuttelevan suomalaisten opiskelijoiden näkökulmasta. Nämä tulokset ovat merkittäviä juuri sinulle, [...]
42% suomalaisista aikoo vaihtaa työpaikkaa seuraavan vuoden aikana. Näissä yrityksissä he mieluiten työskentelisivät.

42% suomalaisista aikoo vaihtaa työpaikkaa seuraavan vuoden aikana. Näissä yrityksissä he mieluiten työskentelisivät.

Tutkimusyritys Universumin toteuttamasta ammattilaistutkimuksesta* käy ilmi, että suomalaisten työssäolevien ihmisten lähiajan suunnitelmissa on suurella todennäköisyydellä työnantajan vaihtaminen. Lisäksi selvitettiin vastaajien ihanteelliset työnantajat.    Tutkimus paljastaa, että jopa 42% suomalaisista harkitsee […]