Jos kaipaat lisätietoja tutkimuksistamme tai palveluistamme työnantajille, ota yhteyttä – meillä on yli 150 Employer Branding asiantuntijaa valmiina auttamaan!

 

Tässä päätoimisesti Suomalaisten organisaatioiden kanssa työskentelevien yhteystiedot:

 

Mika Sallinen

Country Manager

mika.sallinen@universumglobal.com| Linkedin  | +358 40 52 79149

 

Universumin ensisijaiset asiantuntijat asiakkaillemme Suomessa

 

Advisory

 

Maria Vesanen

Senior Consultant

maria.vesanen@universumglobal.com |  Twitter Linkedin

 

Stefan Müller-Nedebock

Global Director of Consulting

stefan.mueller-nedebock@universumglobal.com | Linkedin

 

 

Aktivointi (viestintä)

Nina Kinck

Senior Strategist, Activation Finland

nina.kinck@universumglobal.com | Linkedin 

 

Anna Mulari

Junior Project Manager, Activation Finland

anna.mulari@universumglobal.comLinkedin 

 

Analytiikka

Jelena Falchi

Jelena Falchi

Research Project Manager, Finland & Sweden

jelena.falchi@universumglobal.com | Linkedin

 

Blogista poimittua

Lehdistötiedote: Universumin opiskelijatutkimuksen tulokset 7.6.2018

Lehdistötiedote: Universumin opiskelijatutkimuksen tulokset 7.6.2018

Posted by on Jun 7, 2018 in Employer Branding | No Comments

                      Opiskelijatutkimus selvitti: Vain 5 prosenttia korkeakouluopiskelijoista haluaa yrittäjäksi tai start-uppiin Tutkimusyritys Universumin toteuttamasta opiskelijatutkimuksesta* käy ilmi, että suurin osa […]

2018 Opiskelijoiden työnantajakuvatutkimuksen tulokset ovat valmiit

2018 Opiskelijoiden työnantajakuvatutkimuksen tulokset ovat valmiit

Posted by on Jun 7, 2018 in Employer Branding | One Comment

Universumin Suomessa vuosittain toteuttaman opiskelijoiden työnantajakuvatutkimuksen tulokset ovat nyt valmiit. Vuonna 2018 suurin osa korkeakouluopiskelijoista haluaa monipuolisiin työtehtäviin kotimaisiin pörssiyrityksiin. Tutkimukseen vastaamisen käytettiin keskimäärin 26minuuttia, joten saimme kerättyä hyvin monipuolisesti […]

Vuoden 2017 suosituimmat Employer Branding E-kirjat ja Webinaarit

Posted by on Jan 3, 2018 in Employer Branding | No Comments

Uusi vuosi ja uudet kujeet!   Tänäkin vuonna Universumin asiantuntijat kantavat kortensa kekoon parantaakseen sinun ja kollegoittesi osaamista työnantajakuvan kehittämiseen (Employer Branding) liittyen. Tuotamme tasaisin aikavälein pinnalla juuri nyt olevista […]